Wraki znikają z parkingów w Stargardzie Straż Miejska odzyskuje miejsca dla kierowców

Stargard zyskuje nowe miejsca parkingowe po usunięciu starych wraków samochodów. Mieszkańcy mogą odetchnąć – ulice stają się bardziej przejrzyste, a przestrzeń do parkowania coraz bardziej dostępna.
- Wraki znikają z ulic Stargardu i poprawiają komfort mieszkańców
- Jak zgłaszać wraki i jakie konsekwencje grożą właścicielom nieużywanych aut w Stargardzie
Wraki znikają z ulic Stargardu i poprawiają komfort mieszkańców
W ostatnich dniach Straż Miejska w Stargardzie podjęła działania mające na celu oczyszczenie kilku kluczowych miejsc parkingowych z nieużywanych pojazdów. Z ulic Ułanów Jazłowieckich, Juliusza Słowackiego, Stefana Czarnieckiego oraz Wojska Polskiego zniknęły samochody, które od dawna zajmowały cenne miejsce, nie będąc jednocześnie sprawne ani użytkowane.
Dzięki tej akcji mieszkańcy mogą teraz korzystać z większej liczby dostępnych miejsc do parkowania, co zdecydowanie ułatwia codzienne funkcjonowanie w tych częściach miasta. Dodatkowo estetyka otoczenia znacząco się poprawiła, co wpływa pozytywnie na odbiór przestrzeni publicznej.
Jak zgłaszać wraki i jakie konsekwencje grożą właścicielom nieużywanych aut w Stargardzie
Warto przypomnieć, że odpowiedzialność za pozostawione na parkingach wraki spoczywa na ich właścicielach. Jeśli pojazd jest nieużywany i zajmuje miejsce publiczne, straż miejska może wystawić mandat. W przypadku braku reakcji na wezwania do usunięcia auta, pojazd zostanie odholowany na koszt właściciela.
Mieszkańcy, którzy zauważą takie zalegające samochody, zachęcani są do kontaktu ze Strażą Miejską pod numerem telefonu 986 lub poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny online. Należy jednak pamiętać, że nie każdy nieużywany pojazd to wrak – kryteria obejmują m.in. brak tablic rejestracyjnych, poważne uszkodzenia czy brak ważnego ubezpieczenia OC i przeglądu technicznego.
„Za wraki zawsze odpowiedzialni są ich właściciele. Pozostawienie takich pojazdów na miejskich parkingach może skutkować mandatem.” – informuje Straż Miejska w Stargardzie.
Na podst. Urząd Miejski Stargard
Ostatnie Artykuły

Seniorzy 60+ z powiatu stargardzkiego zdobędą cyfrową pewność

Chociwelskie Lato 2026 połączy sport, jubileusz i wieczorne koncerty

Groził przypadkowym osobom śmiercią. Nóż ukrył w ścianie

Wodomierze pójdą pod lupę. ZGK podał lipcowy harmonogram odczytów

Stargard na 12. miejscu w Polsce. Rowerzyści przejechali tysiące kilometrów

Wakacyjny weekend w Stargardzie pod kontrolą - zatrzymano 14 dowodów

Sobotnia kłótnia w Ińsku skończyła się aresztem 23-latka

Otwarcie znów się opóźniło. Problem z ciepłą wodą nie ustąpił

Limit wyczerpany. Na Szarżę Ułańską nie ma już zapisów

Aktywny Orlik wystartował w Witkowie Pierwszym. Znamy kolejne terminy zajęć

Przedmiot przypominający broń i pobicie na Czarnieckiego - areszt dla dwóch

Woda może zmienić kolor. W gminie Dobrzany rusza płukanie wodociągów

Ruszył nabór na pieniądze dla seniorów. W grze są dwie ścieżki wsparcia

Ponad 15 kilogramów narkotyków zniknęło z ulic Stargardu w pół roku
Przydatne dane teleadresowe
- MGOPS Chociwel - kontakt, świadczenia i pomoc społeczna
- Gminna Biblioteka Publiczna w Dobrzanach - kontakt, filia i dostępność
- Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego - kontakt, pożyczki, wynajem biur i inkubator
- Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie - kontakt, dzielnicowi, wydziały i posterunki
- Urząd Gminy i Miasta Ińsko - kontakt, dostępność i zasady obsługi
- Urząd Gminy Kobylanka - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
