Brzozowa już w połowie odmieniona. Kolejny odcinek w remoncie

FOT. UM Stargard
Na ul. Brzozowej w Stargardzie pierwszy etap prac jest już za wykonawcą. Między Żeromskiego a Sportową pojawiła się nowa jezdnia i wygodniejsze chodniki, a całość uzupełnią jeszcze energooszczędne latarnie. Teraz roboty przesunęły się dalej, w stronę ul. Polnej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mieszkańcy zobaczą efekt końcowy jeszcze latem.
- Pierwszy odcinek przeszedł już wyraźną zmianę
- Drugi etap przesunął prace w stronę Polnej
Pierwszy odcinek przeszedł już wyraźną zmianę
Zakończony etap objął fragment od skrzyżowania z ul. S. Żeromskiego do skrzyżowania z ul. Sportową. To właśnie tam widać najwięcej: droga zyskała nową nawierzchnię, a chodniki zostały przebudowane tak, by codzienne przejście było po prostu wygodniejsze. Do pełnego obrazu brakuje jeszcze oświetlenia, które ma zostać zastąpione energooszczędnymi latarniami.
Dla kierowców i pieszych to ważny sygnał, że remont nie utknął w miejscu. W takich inwestycjach tempo bywa równie istotne jak sam zakres robót, bo przez kilka miesięcy ulica żyje w dwóch rytmach jednocześnie – starego układu i tego, który dopiero się wyłania.
Drugi etap przesunął prace w stronę Polnej
Obecnie ekipy pracują na dalszym fragmencie Brzozowej, między ul. Sportową a ul. Polną. W tym odcinku zakres robót jest podobny – do wykonania pozostają chodniki, jezdnia i oświetlenie. Całość modernizacji ma objąć ponad 1,1 km drogi, więc nie chodzi o doraźną naprawę, lecz o większą przebudowę ulicy, która ma służyć przez lata.
Koszt inwestycji przekracza 2 600 000 zł. Zgodnie z miejskim harmonogramem całość powinna być gotowa w sierpniu tego roku. Jeśli termin się utrzyma, Brzozowa przejdzie pełną metamorfozę bez długiego przeciągania robót, a mieszkańcy zyskają spójny i odnowiony ciąg komunikacyjny zamiast ulicy składanej z kolejnych prowizorycznych łatek.
na podstawie: Urząd Miejski.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (UM Stargard). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Przedmiot przypominający broń i pobicie na Czarnieckiego - areszt dla dwóch

Woda może zmienić kolor. W gminie Dobrzany rusza płukanie wodociągów

Ruszył nabór na pieniądze dla seniorów. W grze są dwie ścieżki wsparcia

Ponad 15 kilogramów narkotyków zniknęło z ulic Stargardu w pół roku

Telefon zniknął w sklepie, policjanci namierzyli sprawcę po chwili

Mokrzyca wraca do rozmów. Druga tura konsultacji rusza w Chociwlu

Dzień po zdobyciu prawa jazdy motocyklista wrócił bez uprawnień pod Stargardem

17-latek na quadzie rzucił się do ucieczki w lesie. Potem przyszły kary

Jak zaplanować całoroczną konserwację dachu, aby uniknąć kosztownych napraw?

Miedwie: policjanci wyciągali z wody użytkowników SUP-ów i rowerków

Bezpłatne sportowe lato rusza na Orliku w Witkowie Pierwszym

„Lato bez Vat” w VOLVO – Najchętniej wybrane modele pośród marek premium w Polsce, teraz korzystniej o wartość większą niż VAT

Półmetek Volvo For Safety za nami – już niemal 62 tys. osób odwiedziło miasteczko bezpieczeństwa

W Chociwlu rozdano stypendia i nagrody. Szkolny rok zamknął się mocnym akcentem
Przydatne dane teleadresowe
- Nadzór Wodny w Stargardzie - kontakt, zgody wodnoprawne, opłaty i sprawy przeciwpowodziowe
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa - Oddział w Stargardzie
- Sąd Rejonowy w Stargardzie - kontakt, wydziały, godziny i opłaty
- MGOPS Chociwel - kontakt, świadczenia i pomoc społeczna
- Urząd Stanu Cywilnego w Stargardzie - kontakt, śluby, rejestracja
- Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska w Stargardzie - kontakt, rejestracja, poradnie
