Tłumy mieszkańców Stargardu i najmłodszych zgromadziła tegoroczna edycja festynu świętojańskiego, zorganizowanego staraniem parafii pw. św. Józefa przy kościele św. Jana. O atrakcyjny program zadbało Zgromadzenie Księży Chrystusowców, na czele z ks. Adamem Staszczakiem proboszczem parafii, siostry zakonne oraz przedstawiciele licznych wspólnot parafialnych  i organizacji. W świętojańskim festynie uczestniczyła Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, która przekazała też organizatorom rower turystyczny przeznaczony dla zwycięzcy jednego z licznych konkursów, organizowanych na przykościelnej Patelni.

Miejsce nad tunelem świętojańskim, pamiętającej czasy średniowiecznych fortyfikacji Stargardu, powszechnie już określane mianem Patelni nadawało się idealnie do organizacji świętojańskiej imprezy, wspólnych gier oraz zabaw z udziałem najmłodszych i całkiem dorosłych uczestników.

Świętojańskie imprezy poprzedziła jednak uroczysta Msza św., którą celebrowano w kościele św. Jana  modląc się w intencji władz samorządowych miasta i powiatu. W uroczystościach uczestniczyła Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, razem z Wicestarostą Joanną Tomczak oraz Ireną Agatą Łucką, Członkiem Zarządu Powiatu. Miasto reprezentowała Ewa Sowa, Zastępca Prezydenta Stargardu.

Po uroczystej koncelebrze, podczas której modlono się o wytrwałość oraz  pomyślność przedstawicieli władz miasta i powiatu w podejmowanych działaniach dla  mieszkańców wspólnoty samorządowej, nadszedł czas zabawy, która połączyła pokolenia w beztrosce i radości u progu  lata.

Mnóstwo atrakcji przygotowanych przez organizatorów budziło wrażenie. Największa popularnością wśród najmłodszych cieszyły się przejażdżki kucykami. Na Patelni rozstawiono także dmuchane zamki do skakania. Różnorodną barwą i kształtem zachwycały także mydlane bańki. Chętnym uczestnikom festynu zapewniono również letni makijaż, można było też obficie raczyć się wielokolorową watą cukrową.

Stoiska bractw i parafialnych stowarzyszeń oferowały natomiast ciasta i smakołyki domowego wypieku. Dochód ze sprzedaży przeznaczono na cele charytatywne. Podczas imprezy ogłoszono również zbiórkę funduszu na remont dachu przykościelnej plebanii.

Wielogodzinny festyn u Św. Jana sprawił wszystkim wiele radości. Nieco starszym pozwolił powrócić na chwilę myślą do beztroskiego czasu dzieciństwa. Młodsi natomiast zgarnęli cenne nagrody, uświadamiając sobie przy okazji, że świetnie bawić się można nie sięgając po tablety i smartfony.