Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

Aby nasze włosy były piękne i zdrowie, konieczna jest ich regularna pielęgnacja. Stosowanie dobrych odżywek, masek i serum do włosów, wzmacnia ich strukturę, a także eliminuje wszelkie problemy związane z ich wypadaniem, puszeniem się, czy też rozdwajaniem końcówek. Odżywka do włosów, musi być dopasowana do typu włosów, stosowanych stylizacji i kondycji skóry głowy.

Suche włosy, czy przetłuszczające się?

Dobra odżywka do włosów czy też maska do włosów sprawdzi się na konkretnym rodzaju włosów, dlatego wyróżnia się dwie grupy tych produktów – te do włosów przetłuszczających się, do suchych, a także normalnych. Oprócz składników odpowiedzialnych za pielęgnację, różna jest też ich konsystencja.

Te do przetłuszczających się, to zazwyczaj lekkie preparaty w formie żelu. Mają one działanie regeneracyjne, zabezpieczające, a także regulujące funkcjonowanie gruczołów łojowych. Kosmetyki do włosów tego typu, powinny mieć w swoim składzie nie tylko witaminy i aktywne substancje, ale też różne wyciągi roślinne – szczególne z mięty, pokrzywy, czy też tymianku.

Jeżeli chodzi o włosy suche, wybierajmy odżywki do włosów w gęstszej formie. Niech będą to preparaty kremowe, które bogate są w proteiny, ceramidy, a także substancje, które dobrze ochronią lipidową warstwę naszych włosów.

Całkiem inną grupą są te produkty, które mają za zadanie dokonać intensywnej regeneracji włosów. W większości przypadków, typ włosów nie jest tutaj ważny. Celem jest jednak odbudowa struktury włosa oraz ochrona cebulek. Wszelkie dodatkowe substancje aktywne, mają pobudzać komórki w skórze głowy, które odpowiadają za wzrost włosów. Często będą to maski, a także serum do włosów.

Dobra odżywka do włosów – jak ją wybrać?

W jaki sposób wybrać tą najlepszą odżywkę do włosów?

Eksperci twierdzą, że odżywka jest tak samo istotnym elementem pielęgnacji, jak chociażby balsam do ciała. Identycznie jak w przypadku skóry, konieczne jest abyśmy wiedzieli jak nawilżyć włosy, gdyż to będzie decydowało o ich kondycji. Stąd też kompleksowa pielęgnacja włosów, opiera się przede wszystkim na tym, aby wewnątrz włosa utrzymywał się odpowiedni poziom wilgoci, a także by nie dochodziło do jej nadmiernej utraty.

Najlepsze odżywki do włosów, przede wszystkim nie będą ich nazbyt obciążać. Wszystko to dzięki obecności humektnantów czyli substancji, które mają zdolność wiązania się z cząsteczkami wody. Bardzo istotne jest też to, aby tego typu kosmetyki do włosów chroniły odbudowę warstwy lipidowej, a w trakcie mycia dochodzi do jej usunięcia. Jest ona odpowiedzialna za to, aby włosy były odporne na wszelkie negatywne czynniki zewnętrzne, zarówno te chemiczne, jaki i fizyczne.

Musimy też wziąć pod uwagę to, jakie metody stosujemy, jeżeli chodzi o stylizację naszych włosów. Wystarczy, że bardzo często używamy lokówki lub prostownicy, a narażamy włosy na wiele zniszczeń. Wówczas, pamiętajmy by zaopatrzyć się w takie produkty, które będą skutecznie eliminować skutki działania wysokiej temperatury.

Nie można zapomnieć o tym, że odżywka powinna doskonale regenerować i odbudowywać włosy. Jeśli są one suche, łamliwe oraz skłonne do wypadania, stosowanie takich preparatów jawi się wręcz jako konieczność. W takich produktach, spotkamy mnóstwo składników, które odpowiednio wzmocnią łodygę, ale też korzeń włosa. Najlepiej postawić tutaj na naturalne odżywki do włosów, gdyż oprócz tego, że ich organiczne składniki są bardzo skuteczne, to dodatkowo też bezpieczne.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Obecnie znajdziemy niezliczoną ilość przeróżnych konwencjonalnych, ale też naturalnych odżywek do włosów, które odpowiednio wzmocnią zarówno cebulki, jak i same włosy. Kiedy jesteśmy zmuszeni dobrać odpowiednią odżywkę, należy kierować się przede wszystkim:

- Rodzajem włosów oraz ich kondycją – czy są to włosy cienkie, grube, bądź też zniszczone.

- Kondycją skóry głowy – czy przejawia ona skłonność do łojotoku, oraz czy występuje łupież.

- Rodzajem oraz częstotliwością różnych stylizacyjnych zabiegów.

- Wiekiem, który będzie świadczył o tym, jak prezentuje się witalność struktury włosów.