Matowa farba do malowania mebli

Prawda jest taka, że matowa farba do drewna stanowi bardzo dobre rozwiązanie jeśli chcemy tchnąć nowe życie w nasze meble. Przeciwieństwem dla farby matowej jest farba satynowa, która daje dużo połysku, ale nie zawsze pasuje do każdego wnętrza. Warto więc pozostać przy neutralnym wyborze matowej farby do drewna.

Dobra farba do drewna pozwoli przy małym nakładzie środków wywołać niezwykły efekt i sprawić, że stare meble na nowo odzyskają swój blask. Farba do drewna biała jest szczególnie zalecana dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z malowaniem drewnianych powierzchni. Czarna matowa farba do drewna może być alternatywnym wyborem jeśli chcemy, aby nasze meble prezentowały się nowocześnie. Musimy jednak pamiętać, aby była to farba do drewna czarna matowa, bo zwykle kolory czarne są w wersji satynowej, dla podkreślenia ich blasku. Tak samo jak w przypadku farb zewnętrznych do drewna należy zwrócić szczególną uwagę, aby farba, którą zastosujemy na meblach w pomieszczeniu miała odporność na działanie promieni UV. W przeciwnym przypadku będzie szybciej się odbarwiać, szczególnie miejscowo, tam gdzie będą padać promienie słoneczne przez okna. Warto też zwrócić uwagę na farbę ekologiczną do drewna – pozwoli ona na uniknięcie problemów z długo utrzymującym się, nieprzyjemnym zapachem po malowaniu, ponieważ nie zawiera szkodliwych substancji. Wśród farb do malowania drewna od wielu lat popularnością cieszy się beckers do drewna. Jeśli więc nie mamy pomysłu na jaką firmę postawić to warto zastanowić się właśnie nad tą, polecaną przez sprzedawców, szczególnie szara farba do drewna ma grono fanów ze względu na jej uniwersalną barwę, ale można śmiało powiedzieć, że pozostałe kolorowe farby do drewna tego producenta są również popularne, włączając w to biala farbę do drewna. Biała farba do drewna może znacznie rozjaśnić pomieszczenie i stworzyć iluzję większej przestrzeni. Farba biała do drewna będzie więc doskonałym wyborem dla małych pomieszczeń. Natomiast inna farba do drewna, kolorowa będzie lepszym wyborem do stworzenia ciekawych kompozycji barwnych w pomieszczeniu, które wygląda szaro i ponuro. Farby do malowania drewna z pewnością mogą to zmienić.

Jeśli drewno na które chcemy nałożyć farbę jest nowe, nieuszkodzone i bez skaz to warto pomyśleć o transparentnej farbie do drewna. Nie jest łatwo dobrać odpowiednie farby do drewna, kolory potrafią dodatkowo utrudnić już niełatwy wybór, natomiast przezroczysta farba pozwoli zachować naturalny, piękny wygląd drewna. Jest szczególnie zalecana jako farba do parkietu.

Malowanie drewna na zewnątrz powinniśmy zacząć od wyboru odpowiedniej farby. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, aby farba do drewna była zrobiona na bazie olejów i wosków, pozwoli to wnikać jej w chropowate struktury drewna. Farby do drewna na zewnątrz muszą być też koniecznie odporne na działanie wysokich i niskich temperatur oraz zmiennych warunków pogodowych. Kupując farby do drewna zewnętrzne należy jeszcze zwrócić uwagę na wymaganą ilość warstw, bo samo oznaczenie wydajności farby nie jest wyznacznikiem jej ekonomiczności. Malując na zewnątrz z pewnością powinniśmy odrzucić srebrną lub złotą farbę do drewna, bo tego rodzaju farby pasują bardziej do pomieszczenia. Farby do malowania drewna na zewnątrz powinny być szczególnie odporne na uszkodzenia mechaniczne. Najlepsza farba do drewna musi tworzyć skuteczną strukturę hydrofobującą, a więc chroniącą przed wnikaniem wody do drewna. Farba do malowania drewna stanowi więc nie tylko walor estetyczny, ale w głównej mierze chroni każdy rodzaj drewna przez biodegradacją.