Dzisiaj w sali stargardzkiego starostwa odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu pn. „Moda na niepalenie”, nad którym już po raz kolejny honorowy patronat objęła Pani Iwona Wiśniewska Starosta Stargardzki. Organizatorami konkursów była Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie, oraz Powiatowy Inspektor Sanitarny.

 

Konkurs „Moda na niepalenie” na terenie naszego powiatu rozgrywany jest od 2012 roku. Zadaniem uczniów 7 i 8 klas podstawowych, oraz 1 i 2 ponadpodstawowych było przygotowanie pracy w formie utworu literackiego na temat profilaktyki nikotynizmu. Główną tematyką konkursu było promowanie zdrowego stylu życia wolnego od nałogu palenia wyrobów tytoniowych, kształtowanie asertywnych zachowań wobec palenia tytoniu, oraz promowanie mody na niepalenie.

W tegorocznym konkursie jury wyłoniło następujących zwycięzców:

miejsce I

- Sandra Kucak Szkoła Podstawowa w Chociwlu

miejsce II

- Maja Szabat Szkoła Podstawowa w Dobrzanach

miejsce III

- Dominik Kopaczewski Szkoła Podstawowa w Kunowie

Nagrody ufundowane przez stargardzkie starostwo wręczali laureatom Pani Iwona Wiśniewska Starosta Stargardzki, Pan Waldemar Kulpa Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Stargardzie, oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji stargardzkiej komendy kom. Łukasz Sierota.

Po oficjalnej części każdy z nagrodzonych zaprezentował swój utwór literacki.

Wszystkim biorącym udział w konkursie bardzo dziękujemy, a na ręce zwycięzców składamy serdeczne gratulacje.

 

asp. szt Krzysztof Wojsznarowicz