Nie wiesz, jak znaleźć dobrego fizjoterapeutę na Śląsku? Podpowiadamy, gdzie szukać

Problemy zdrowotne z kolanami, stawami łokciowymi, czy po zabiegu np.: rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego w kolanie powodują, że konieczna staje się rehabilitacja. Musi jednak poprowadzić ją specjalista od fizjoterapii, aby zakończyła się sukcesem. Gdzie na Śląsku szukać dobrego fizjoterapeuty?

Fizjoterapeuta to osoba z wykształceniem medycznym, która kończy studia licencjackie, a następnie magisterskie. Jest to specjalista wysokiej klasy, zaliczający podczas edukacji takie przedmioty jak lekarz czy pielęgniarka. Gruntowna znajomość ludzkiego organizmu nie tylko wyklucza ryzyko powierzenia urazu osobie niekompetentnej, ale wręcz pozwala na profesjonalne przeprowadzanie zabiegów typu „fala uderzeniowa”. Pomoc fizjoterapeuty jest nieoceniona przy korygowaniu np.: wad układu mięśniowego czy kostnego. Specjalista prowadzi również rehabilitację po urazach i zabiegach operacyjnych. Na czym polega rola fizjoterapeuty i gdzie go szukać?

Dla przykładu zerwanie więzadła krzyżowego przedniego

Jest to uraz, który szczególnie nęka piłkarzy czy narciarzy. Więzadło zlokalizowane w przedniej części kolana jest poddawane ciężkim próbom podczas zjazdów czy biegów z szybkimi nawrotami. Przy niefortunnym ułożeniu stawu kolanowego i dużym przeciążeniu dochodzi do jego skrętu i często zerwania więzadła lub więzadeł.

Niestety, ale większości przypadków jest konieczny zabieg rekonstrukcji więzadła, co wiąże się następnie ze żmudną rehabilitacją. Przywracana jest stopniowo ruchomość kolana, a następnie zakres zgięcia. Tutaj właśnie główną rolę odgrywa fizjoterapeuta. Podczas rehabilitacji ustala plan ćwiczeń, przebieg rehabilitacji, stopień obciążeń, aż do przywrócenia wszystkich funkcji ruchowych.

Rehabilitacja – jak wybrać fizjoterapeutę?

Na Śląsku jest wiele ośrodków rehabilitacyjnych, ale przeszukiwanie stron internetowych w celu szybkiego ich zlokalizowania, może być kłopotliwe. Pomocne mogą okazać się strony, które zrzeszają specjalistów z całego regionu. Wyświetlają one wyłącznie samych fizjoterapeutów z ich portfolio. Jak wyszukać fizjoterapeutę?

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową odpowiednie frazy typu rehabilitacja Chorzów czy rehabilitacja Gliwice i wyświetli nam się szereg stron, które wskazują wyłącznie specjalistów – fizjoterapeutów. Dzięki takiemu udogodnieniu nie musimy przeglądać w wyszukiwarce lekarzy czy fizjoterapeutów spoza miejsca zamieszkania.

Znalezienie odpowiedniego specjalisty nie jest trudne. Wystarczy odpowiednio wybrać specjalizację, rodzaj urazu oraz miasto, a odpowiednie strony wskażą nam najbliższych ekspertów od rehabilitacji.