Decyzją rządu  kolejne obostrzenia stały się faktem.  Wychodzenie z domu ma być ograniczone do absolutnego minimum, takiego jak wyjście po zakupy, do pracy, wyprowadzenie psa, wizyta w aptece lub u lekarza

Od środy 25 marca,  po ulicach nie powinny poruszać się więcej niż dwie osoby. Ograniczenie to nie dotyczy jednak rodzin

Nieuzasadnione gromadzenie się może kosztować nawet 5 tys. zł grzywny Obostrzenia obowiązują od północy 25 marca  do 11 kwietnia 2020 r.

Kolejne obostrzenia, które mają ograniczyć ekspansję koronawirusa wprowadzono na podstawie ustawy o chorobach zakaźnych. Premier i minister zdrowia przypomnieli, że obowiązują nadal wprowadzone dotychczas ograniczenia, takie jak zawieszenie zajęć w szkołach i uczelniach, pełne kontrole na wszystkich granicach oraz zamknięcie restauracji, pubów, miejsc rozrywki, a także lokali w galeriach handlowych.

Od środy 25 marca nie powinno się w ogóle korzystać z bulwarów, parków, czy placów zabaw.  Po ulicach nie powinny poruszać się więcej niż dwie osoby. Ograniczenie to nie dotyczy jednak rodzin. Miejsca publicznie objęte będą nadzorem Policji. Pojawią się też ograniczenia dotyczące korzystania z komunikacji publicznej – w autobusach zajęta ma być jedynie połowa miejsc przez pasażerów.

            Wszystkie podjęte działania, mają według rządu zahamować przyrost kolejnych zakażeń SARS- CoV2.