Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

Przed nami ostatni wakacyjny weekend. Wiąże się to ze wzmożoną liczbą pojazdów na drogach. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba policjantów ruchu drogowego i prewencji. Mundurowi przypominają o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego, a w szczególności apelują o rozwagę i rozsądek na drodze!

Ostatnie dwa miesiące to czas wytężonej pracy zachodniopomorskich policjantów. Policjanci czuwali  i nadal będą czuwać nad bezpieczeństwem osób odpoczywających na terenie naszego województwa. Przez ostatnie dwa miesiące  głównie na trasach prowadzących do miejscowości nadmorskich  widoczny był wzmożony ruchu kołowy. Przewidujemy, że w nachodzący weekend ten ruch będzie jeszcze większy.


Dlatego też w ostatni wakacyjny weekend mundurowi będą prowadzić wzmożone działania na drogach dojazdowych i wyjazdowych  z miejsc letniego wypoczynku. Policjanci ruchu drogowego zwrócą szczególną uwagę na prędkość pojazdów, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów.
Mundurowi w białych czapkach szczegółowo sprawdzać będą także autobusy przewożące dzieci z  kolonii czy  też obozów do domu.


Przypominamy, że na okres wakacji uruchomione zostały specjalne punkty, gdzie autokary poddawane są szczegółowej kontroli. Policjanci przeprowadzają takie sprawdzenia również w miejscu zbiórki. Chęć takiej kontroli najlepiej zgłosić mundurowym z  wyprzedzeniem.
Należy jednak pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania Policji nie zapewnią każdemu bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych, w tym od naszej kultury jazdy, stanu psychofizycznego kierowcy, prędkości, zachowania ostrożności oraz stosowania zasady ograniczonego zaufania na drodze.


Radzimy aby przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny pojazdu i wyposażenie. Zaplanujmy trasę podróży uwzględniając warunki atmosferyczne. Zapewnijmy sobie dużo czasu na podróż, gdyż nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze. Po dwóch, trzech godzinach jazdy róbmy przerwy w bezpiecznym, wyznaczonym miejscu.

 

Policjanci przypominają o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego, a w szczególności apelują o rozwagę i rozsądek na drodze!
Kierowcy pamiętajcie o sobie i innych uczestnikach ruchu drogowego!
Pasażerowie nie bądźcie bierni - reagujcie i żądajcie od kierowcy bezpiecznej jazdy!
Motocykliści bądźcie rozważni i rozsądni, jedźcie zgodnie z przepisami!


Zespół prasowy KWP w Szczecinie/AG