Jak korzystać z gąbki do makijażu i jak o nią dbać?

Gąbkę do makijażu możesz wykorzystać do aplikacji produktów zarówno na mokro, jak i na sucho.

Zalety gąbki do makijażu

Każdej kobiecie zależy na wykonaniu makijażu maksymalnie dokładnego, podkreślającego naturalny wygląd skóry. Z jednej strony chcemy zamaskować niedoskonałości, z drugiej – uzyskać efekt jak najbardziej zbliżony do naturalnego, bez nieestetycznej „maski”. Gąbki do makijażu to idealne akcesorium, które pozwala osiągnąć te wszystkie cele. Z pomocą gąbki „wtłaczasz” kosmetyki w skórę, co daje bardzo ciekawy efekt, perfekcyjne wykończenie. Nie musisz się martwić smugami czy zaciekami, które pojawiają się przy tradycyjnej aplikacji z pomocą pędzla do makijażu. Zamiast kilku różnych ich rodzajów, wystarczy ci jedna gąbka, którą zawsze możesz zabrać ze sobą.

Jak korzystać z gąbki do makijażu?

Gąbkę przed stosowaniem kremowych produktów do makijażu takich jak podkład, fluid czy korektor, należy zmoczyć w wodzie. Przed użyciem dokładnie wyciśnij wodę, ale pozostaw gąbkę lekko wilgotną. Na skórę nałóż odrobinę podkładu czy korektora i z pomocą gąbki zacznij „stemplować” skórę, rozprowadzając tym samym kosmetyk po twarzy. Przy podkładzie lub fluidzie stosuj szerszą końcówkę, przy korektorze tę cieńszą. Jeśli chcesz aplikować puder, pracuj „na sucho”. Wtedy z pomocą gąbki idealnie rozprowadzisz korektor.

Dbaj o gąbkę

Gąbkę po każdym użyciu należy umyć. Wchłania ona co prawda niewielkie ilości kosmetyku, ale jeśli zależy ci na higienie i bezpieczeństwie korzystania z niej, koniecznie o tym pamiętać. Po miesiącu wymień gąbkę na nową.