Od minionego poniedziałku adaptację zawodową, która potrwa do 23 grudnia 2022 roku rozpoczęło 12 młodych funkcjonariuszy, którzy niedawno ukończyli szkolenie podstawowe. Młodych stażem policjantów wspierać będzie doświadczona czteroosobowa kadra z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie. Ich służba jest możliwa dzięki wsparciu przekazanemu przez Urząd Miejski w Stargardzie.

Okres adaptacji zawodowej to dla tych funkcjonariuszy doskonała okazja, aby ugruntować wiedzę zdobytą w szkole Policji, a także przekonać się, jak ważna i odpowiedzialna jest praca policjanta. Funkcjonariusze pełnić będą służbę w systemie zmianowym. Niezależnie od tego czy będą to patrole piesze czy zmotoryzowane policjanci będą dbali o to, aby mieszkańcy naszego miasta czuli się bezpiecznie. Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa mundurowi będą kontrolować parki, skwery, rejony dworca kolejowego, galerie handlowe oraz miejsca, w których może dochodzić do grupowania się osób. Policyjne patrole pojawią się także w miejscach wskazanych przez mieszkańców za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jednym z podstawowych zadań młodych policjantów będzie zapobieganie i ujawnianie sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców naszego miasta. Skupią się także na miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zakłócenia porządku.

Widok większej liczby patroli pieszych, które obecne są na ulicach naszego miasta wpływa też prewencyjnie na potencjalnych sprawców rożnego rodzaju przestępstw i wykroczeń. Mieszkańcy natomiast z życzliwością odnoszą się do młodych policjantów, przy okazji zwracając uwagę na wykroczenia, które mają miejsce w ich okolicy.

mł. asp. Justyna Siwarska