Dzisiaj w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji 100- lecia służby cywilnej. Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie w obecności swoich zastępców, kadry kierowniczej podziękował wszystkim pracownikom stargardzkiej Policji za dotychczasową pełną zaangażowania pracę.

W tym roku przypada 100 rocznica uchwalenia pierwszej ustawy konstytuującej instytucję służby cywilnej w polskim porządku prawnym. Ustawę z dnia 17 lutego 1922 roku o państwowej służbie cywilnej uchwalono w niespełna trzy lata od uzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada to szczególna data. Tego dnia obchodzimy dzień Służby Cywilnej, podkreślając tym samym znaczenie roli służby cywilnej i administracji państwowej. Przynależenie do korpusu służby cywilnej to nie tylko prestiż i powód do dumy, to przede wszystkim trudna, odpowiedzialna i ciężka praca.

Stargardzka Policja to nie tylko funkcjonariusze w mundurach, ale także całe grono pracowników cywilnych, których praca stanowi jeden z filarów funkcjonowania naszej formacji. Szef stargardzkich policjantów w swoim przemówieniu podkreślił, jak ważna jest rola pracowników cywilnych w sprawnym funkcjonowaniu naszej jednostki. Podziękował obecnym za ich codzienną, rzetelna pracę, która przyczyniła się postrzegania stargardzkiej Policji, jako sprawnej formacji, cieszącej się dużym zaufaniem społecznym. Życzył wszystkim wielu sukcesów zawodowych i osobistych.

 

Po części oficjalnej przyszedł czas na niespodziankę przygotowaną przez kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, pamiątkowe zdjęcie oraz słodki poczęstunek.

mł. asp. Justyna Siwarska