Na co zwrócić uwagę podczas zakupu basenu ogrodowego?

Kupno basenu ogrodowego to przyjemna decyzja dla każdego posiadacza pięknego ogrodu lub działki. W takiej sytuacji wszyscy członkowie rodziny są bardzo podekscytowani perspektywą fantastycznych kąpieli w upalne dni. Jednak sam zakup basenu ogrodowego może być nie lada wyzwaniem, biorąc pod uwagę jak wielki wybór jest w sklepach. Sam zakup powinien być podyktowany indywidualnymi preferencjami oraz właściwą oceną wielkości ogrodu bądź działki. Poniższy artykuł rozwieje wiele wątpliwości i pozwoli podjąć najwłaściwszą decyzję, jaki basen wybrać do własnego ogrodu?

Wybór odpowiedniej wielkości basenu ogrodowego

Pierwszą kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę podczas zakupu basenu ogrodowego to jego wielkość. W ofercie sklepów dostępnych jest mnóstwo modeli w wielu rozmiarach i o różnych konstrukcjach. Jeżeli basen ma być tylko odskocznią w weekendy, to warto wybrać ten mniejszy, który łatwiej transportować oraz rozkładać i składać. Jeżeli basen będzie często eksploatowany, to warto zainwestować w duży basen na stelażu. Wybór wielkości basenu zależy oczywiście także od wielkości terenu, na którym on stanie, a także zasobności portfela, ponieważ rozpiętość cenowa jest bardzo duża. Należy zatem dobrać rozmiar basenu do swoich potrzeb, biorąc pod uwagę wszystkie przeszkody oraz możliwości.

Jaki basen wybrać rozporowy, dmuchany czy stelażowy?

Basen dmuchany

Na rynku do wyboru są baseny ogrodowe rozporowe, stelażowe oraz dmuchane. Dmuchane są zazwyczaj małe, przeznaczone dla najmłodszych, łatwe w transporcie i przechowywaniu.

Basen rozporowy

Najczęściej wybierane baseny ogrodowe to te nazywane rozporowymi. Basen taki jest okrągły, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca. Ogromną jego zaletą jest to, że łatwiej się go rozkłada, ponieważ nie posiada stelaża. Taki rodzaj basenu sprawdzi się idealnie na każdej działce i w niejednym ogrodzie.

Basen stelażowy

Basen ogrodowy ze stelażem będzie spełniał swoją rolę przez cały sezon letni, ponieważ raz rozłożony jest na tyle stabilny, że nie ma potrzeby składania go, aż do jesieni. Jest to basen przeznaczony do pokaźnego ogrodu, który można rozłożyć przy domu i cieszyć się rozrywką wodną przez całe lato. Mocny i stabilny stelaż sprawia, że basen taki jest bardzo wytrzymały i stabilny. Producenci oferują szeroki wybór rozmiarów nawet do kilku metrów długości, co pozwala na niczym nieograniczoną rozrywkę i wspaniały relaks z całą rodziną.