Maść na łuszczycę - kosmetyki na łuszczycę. Dlaczego warto je stosować?

Łuszczyca to jedna z najczęstszych chorób skóry, dotykająca osoby w różnym wieku. Przejawia się charakterystycznymi, złuszczającymi zmianami, którym towarzyszy świąd, pieczenie i zaczerwienienie skóry. Największą rolę w rozwoju tego schorzenia odgrywają czynniki genetyczne i środowiskowe, a jego objawy nasilają między innymi stres, zmiana klimatu czy nieodpowiednia pielęgnacja skóry.

W walce z łuszczycą warto sięgać po różnego rodzaju kosmetyki, które nawilżą łuszczącą i nierzadko skrajnie suchą i pękającą skórę, oraz złagodzą jej świąd. W dalszej części tekstu przedstawimy składniki, które są szczególnie polecane przy łuszczycy oraz opowiemy o tym, jaką maść na łuszczycę warto stosować.

Czym powinna charakteryzować się maść na łuszczycę? - Jakie funkcje powinna spełniać?

  • Dobra maść na łuszczycę powinna działać na kilku poziomach, aby skutecznie wspomagać leczenie. Przede wszystkim musi mieć właściwości przeciwzapalne, aby przeciwdziałać jednemu z głównych problemów występujących w łuszczycy, którym jest stan zapalny skóry. Powinniśmy więc szukać w maści składników takich, jak witamina D, kortykosteroidy, czy dziegieć brzozowy. Z powodzeniem zmniejszają one stan zapalny, łagodząc objawy dolegliwości.
  • Maść na łuszczycę, którą wybierzemy, powinna również zmiękczać i nawilżać skórę, ponieważ łuszczyca często sprawia, że nasza skóra jest przesuszona i szorstka. W tym przypadku będziemy szukać składników takich, jak mocznik, naturalne oleje czy witamina E, bo to właśnie one mogą pomóc w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry.
  • Nasza maść na łuszczycę powinna też działać keratolitycznie, czyli złuszczać martwe komórki naskórka. Składniki takie, jak kwas salicylowy, kwas glikolowy czy kwas mlekowy okazują się skuteczne w tym właśnie zakresie.
  • Dobrze też będzie, gdy nasza maść na łuszczycę będzie zawierać składniki działające antybakteryjnie, ponieważ łuszczyca sprzyja niestety nadkażeniom bakteryjnym, co może komplikować leczenie. W składzie maści powinniśmy szukać składnika takiego, jak ichtiol, który ogranicza rozwój bakterii, a dodatkowo działa przeciwświądowo.

Psorisel - zestaw dla osób z łuszczycą głowy

Dla osób zmagających się z łuszczycą skóry głowy wygodniejsze w stosowaniu od maści będą kosmetyki w postaci szamponu, płynu i emulsji. Konsystencja tych produktów pozwala na łatwe i dokładne rozprowadzenie ich na skórze głowy. Oferta kosmetyków na łuszczycę jest dosyć szeroka, my jednak polecamy zestaw Psorisel, w którym można znaleźć wspomniane wcześniej, skuteczne składniki aktywne.

  1. Szampon zawiera składniki takie, jak dziegieć brzozowy, ekstrakt z wierzby białej czy betainę, które działają przeciwzapalnie, keratolitycznie i przeciwświądowo.
  2. Emulsja na noc zawiera składniki takie jak ichtiol, mocznik i olej z czarnuszki, działające przeciwzapalnie, keratolitycznie i nawilżająco.
  3. W składzie płynu do skóry głowy znajdziemy kwas salicylowy i kwas mlekowy, czyli komponenty ułatwiające usuwanie łusek.

Łuszczyca to poważny problem skórny, który może mieć negatywny wpływ na samoocenę i jakość życia chorego. Każdy musi pamiętać, że skuteczne leczenie tego schorzenia wymaga stosowania zarówno maści zapisanych przez lekarza, jak i odpowiedniej pielęgnacji skóry – do tego potrzebne są odpowiednie kremy i szampony na łuszczycę dostępne bez recepty” - mówi Karolina Formela, kosmetolog

Cały zestaw Psorisel jest świetnym uzupełnieniem leczenia łuszczycy. Zapewnia kompletną pielęgnację skóry głowy, przez co przyczynia się do poprawy jej komfortu i wyglądu.

Maść na łuszczycę - na receptę oraz bez niej

Maść na łuszczycę to jeden z popularniejszych sposobów leczenia tej choroby skóry. Lekarze często przepisują swoim pacjentom takie specyfiki. W ofertach aptek i drogerii znajdziemy również dostępne bez recepty dermokosmetyki, które mogą uzupełniać działanie maści na łuszczycę przepisanych przez lekarza. Warto rozejrzeć się za takimi preparatami, ponieważ zapewniają właściwą higienę i pomagają poprawić kondycję skóry. W przypadku łuszczycy głowy warto wypróbować zestaw dermokosmetyków marki Psorisel.