Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca Renault, którego do kontroli drogowej zatrzymali chociwelscy policjanci. Mężczyzna jechał do stargardzkiej komendy, aby podpisać listę dozorowanych przez Policje osób. Teraz 49- letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Chociwlu w miejscowości Stara Dąbrowa zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym m-ki Renault, którego sposób jazdy budził zastrzeżenia funkcjonariuszy. Już podczas kilku pierwszych słów mundurowi wiedzieli, że ich przypuszczenia były zasadne. Badanie kierowcy na urządzeniu pomiarowym wykazało blisko 3 promile alkoholu w w organizmie. Jak się okazało 49- latek jechał do stargardzkiej komendy podpisać listę dozorowanych przez Policje osób. Kierowca nie potrafił wyjaśnić, dlaczego tak nieodpowiedzialnie się zachował. Został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji celem przeprowadzenia dalszych czynności.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 49- latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara grzywny.

Apelujemy do wszystkich uczestników o rozwagę. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

mł asp. Justyna Siwarska