Stargard świętuje Narodowy Dzień Zwycięstwa - zapraszamy na uroczystości
W naszej społeczności zbliża się wyjątkowy dzień, który łączy pokolenia w pamięci o zakończeniu II wojny światowej. Narodowy Dzień Zwycięstwa, obchodzony 8 maja, to moment, gdy tradycyjnie oddajemy hołd tym, którzy walczyli o wolność Europy. W nadchodzącą środę, mieszkańcy naszego miasta zgromadzą się na Międzynarodowym Cmentarzu Wojennym, aby wspólnie uczcić tę rocznicę.
  1. Obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa odbędą się 8 maja (środa) o godzinie 14:00.
  2. Miejsce uroczystości: Międzynarodowy Cmentarz Wojenny, ul. W. Reymonta 26.
  3. Program: złożenie kwiatów, zapalenie zniczy, Apel Pamięci, salwa honorowa oraz modlitwa ekumeniczna.
  4. Wydarzenie uświetni odczyt historyczny, który przypomni znaczenie tego dnia dla naszej historii.

Uroczystość rozpocznie się od złożenia biało-czerwonych kwiatów na grobach żołnierzy, co stanowi symbol naszej narodowej pamięci i szacunku. Zaplanowano również odczytanie Apelu Pamięci, który każdego roku wzrusza i przypomina o ofiarach wojny. Obecni będą mogli również wspólnie modlić się w duchu ekumenicznym, co pokazuje, że pamięć i modlitwa nie zna granic wyznań.

Tradycja, pamięć i wspólnota - te słowa najlepiej oddają ducha nadchodzących obchodów. To wyjątkowy dzień dla każdego z nas, kiedy to możemy razem, jako społeczność, oddać hołd tym, dzięki którym dzisiaj żyjemy w wolnym kraju. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego uczestnictwa w tej ważnej uroczystości.


Źródło: Urząd Miejski