Ósma edycja Dnia Pionierów Stargardu już w niedzielę na Rynku
Przygotujcie się na barwną niedzielę w sercu naszego miasta! Już w najbliższą niedzielę, mieszkańcy będą mieli okazję świętować ósmą edycję Dnia Pionierów, pełną atrakcji kulturalnych, sportowych i historycznych.
  1. Wystartujemy o 14:30 w Parku Chrobrego z wystawą plenerową "Starogród i jego miejsca 2.0".
  2. O 15:00 na Rynku Staromiejskim odbędzie się uroczyste otwarcie święta.
  3. Zawody sportowe rozpoczną się o 17:00, gdzie główną atrakcją będzie Bieg Forsycji.
  4. Podczas imprezy nie zabraknie warsztatów, animacji i lokalnych przysmaków.

Park Chrobrego już o godzinie 14:30 zamieni się w galerię pod gołym niebem, gdzie na ekspozytorach zostaną zaprezentowane zdjęcia i opisy znaczących miejsc naszego miasta. To doskonała okazja, by lepiej poznać lokalną historię i poczuć ducha dawnych czasów.

Centralnym punktem obchodów będzie Rynek Staromiejski, gdzie od 15:00 będzie można wziąć udział w licznych działaniach. Planowane są różnorodne stoiska tematyczne, warsztaty plastyczne oraz występy artystyczne, które ożywią to historyczne miejsce. Nie lada gratką dla uczestników będzie możliwość wygrania sadzonek forsycji w popularnym kole fortuny oraz degustacja tradycyjnego stargardzkiego żurku.

Sportowcy i amatorzy zdrowego trybu życia będą mogli zmierzyć się w Biegu Forsycji. Bieg główny rozpocznie się o 17:00, a uczestnicy, w zależności od swojej kondycji i wieku, będą mogli wybrać dystans odpowiedni dla siebie. Na wszystkich czekają pamiątkowe medale, a dla najszybszych przewidziano atrakcyjne nagrody.

Dzień Pionierów to nie tylko możliwość aktywnego spędzenia czasu, ale również świetna okazja do integracji społeczności lokalnej. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania i tworzenia niezapomnianych wspomnień, które będą łączyć pokolenia.


Na podst. Urząd Miejski