VI festyn
W najbliższy weekend mieszkańcy będą mieli okazję doświadczyć prawdziwej podróży w czasie! Festyn „W krainie Gryfa” zaprasza na pełne atrakcji dni, które przeniosą nas w dawne czasy dzięki rekonstrukcjom historycznym, pokazom dawnych rzemiosł oraz inscenizacjom bitew.
  1. Festyn „W krainie Gryfa” – 22-23 czerwca.
  2. Występy grup rekonstrukcyjnych i pokazy dawnych rzemiosł.
  3. Wielki koncert otwarcia amfiteatru – 21 czerwca.
  4. Koncert prezydencki Orkiestry Camerata – 23 czerwca.

Już od piątku, 21 czerwca, miasto zamieni się w centrum rozrywki i kultury. O godzinie 19:00 mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w wielkim koncercie z okazji otwarcia zmodernizowanego amfiteatru. Nowa scena z pewnością zaskoczy wszystkich swoimi udogodnieniami, a na scenie pojawią się znane gwiazdy muzyki. To doskonała okazja, by sprawdzić wszystkie nowości i cieszyć się muzyką na żywo.

Główne atrakcje festynu „W krainie Gryfa” odbędą się w Parku Piastowskim i Parku Chrobrego w dniach 22-23 czerwca. To wyjątkowa okazja, by spotkać się z członkami grup rekonstrukcyjnych, którzy wprowadzą nas w tajniki życia muszkieterów, alchemii oraz dawnych rzemiosł. Na uczestników czeka również inscenizacja bitwy oraz animacje prowadzone przez błazna, co z pewnością dostarczy wielu emocji zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Festyn będzie otwarty w sobotę od 11:00 do 18:00 oraz w niedzielę od 10:00 do 16:00.

Warto również wspomnieć, że przez cały weekend będzie można zwiedzać Basteję za symboliczną złotówkę. To świetna okazja, by poznać bogatą historię miasta i zobaczyć miejsce, które na co dzień nie jest dostępne dla zwiedzających.

Zwieńczeniem Dni Stargardu będzie koncert prezydencki Orkiestry Camerata, który odbędzie się w niedzielę, 23 czerwca, o godzinie 16:00 w kolegiacie. Miłośnicy muzyki klasycznej będą mieli niepowtarzalną okazję, by posłuchać utworów w wykonaniu renomowanej orkiestry. Wstęp na koncert jest bezpłatny, co czyni to wydarzenie jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Nie przegapcie tych niezwykłych wydarzeń! Festyn „W krainie Gryfa” oraz koncerty to doskonały sposób na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi, a także na poznanie historii i kultury naszego miasta.


Źródło: Urząd Miejski