Prymusi nagrodzeni przez prezydenta Stargardu za wybitne osiągnięcia
W przeddzień zakończenia roku szkolnego, młodzi prymusi ze Stargardu zostali uhonorowani za swoje wybitne osiągnięcia przez prezydenta Rafała Zająca. Uczniowie, którzy przez wiele miesięcy ciężko pracowali, mogą teraz cieszyć się zasłużonymi nagrodami oraz nadchodzącymi wakacjami.
 1. Uczniowie otrzymali nagrody finansowe i dyplomy
 2. Wysokie średnie ocen i wzorowe zachowanie
 3. Prezydent Rafał Zając gratulował i życzył sukcesów
 4. Uroczystość uświetnili pedagodzy i rodzice

Każdego roku najlepsi ósmoklasiści z naszego miasta zostają wyróżnieni przez prezydenta. Tym razem nagrody finansowe w wysokości 1000 zł oraz dyplomy otrzymali uczniowie, którzy osiągnęli nie tylko wysokie średnie ocen, ale również wykazali się wzorowym zachowaniem i sukcesami w różnorodnych dziedzinach. Prezydent Rafał Zając, który wręczał nagrody, wyraził swoje uznanie dla młodych talentów.

– Osiągnięcia tych młodych ludzi budzą pełny podziw. Miarą ich wiedzy i umiejętności są zarówno wysokie średnie ocen, ale też całe mnóstwo talentów oraz działań podejmowanych w bardzo różnych obszarach. To wszystko w połączeniu z ambicją i sumienną pracą daje tak znakomite efekty. Kompetencje naszych najlepszych uczniów już teraz wykraczają poza szkolne przedmioty. Dzięki temu mają solidny fundament do budowania swojej przyszłości. Życzę absolwentom, żeby odkrywali pasje, spełniali marzenia i stawali się specjalistami w dziedzinach, które wybiorą – mówi prezydent Rafał Zając.

W tym roku wyróżnieni zostali:

 • Klara Pac-Pomarnacka – Szkoła Podstawowa nr 1, średnia ocen: 5,94
 • Julia Czerniak – Szkoła Podstawowa nr 2, średnia ocen: 5,89
 • Aleksandra Zbrzeska – Szkoła Podstawowa nr 3, średnia ocen: 5,50
 • Kacper Kokiel – Szkoła Podstawowa nr 4, średnia ocen: 5,79
 • Wiktor Pacek – Szkoła Podstawowa nr 5, średnia ocen: 5,89
 • Eliza Borek – Szkoła Podstawowa nr 6, średnia ocen: 5,76
 • Sophie Domański – Szkoła Podstawowa nr 7, średnia ocen: 5,94
 • Emilia Ksiądz – Szkoła Podstawowa nr 10, średnia ocen: 5,64
 • Aleksandra Szmit – Szkoła Podstawowa nr 11, średnia ocen: 5,61

Oprócz wysokich średnich ocen, nagrody przyznano również za wzorowe zachowanie oraz osiągnięcia w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Wielu wyróżnionych uczniów angażuje się także w działalność społeczną i artystyczną, rozwijając swoje pasje pod okiem nauczycieli. Uroczystość była także okazją do podziękowań dla pedagogów i rodziców, którzy wspierają młodzież na ich drodze do sukcesu.

Całe wydarzenie zostało zorganizowane z dużym zaangażowaniem przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 8, którzy zadbali o oprawę artystyczną uroczystości. To nie tylko dzień pełen wzruszeń dla uczniów i ich rodzin, ale także dowód na to, że ciężka praca i zaangażowanie przynoszą wymierne efekty.


Źródło: Urząd Miejski