Piąty weekend z FILARAMI w Stargardzie pełen kosmicznych atrakcji i warsztatów

Stargard zaprasza na niezwykłą podróż po gwiazdach i planetach! Już w ostatni weekend kwietnia mieszkańcy miasta będą mogli odkryć fascynujący świat astronomii podczas wyjątkowego wydarzenia pełnego atrakcji dla całej rodziny.
- Stargardzkie Centrum Nauki otwiera drzwi do kosmosu
- Nowoczesne technologie i rodzinne atrakcje w sercu Stargardu
Stargardzkie Centrum Nauki otwiera drzwi do kosmosu
W dniach 26 i 27 kwietnia Stargardzkie Centrum Nauki przygotowało bogaty program, który przyciągnie zarówno pasjonatów astronomii, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z obserwacją nieba. W godzinach od 11:00 do 18:00 każdy będzie mógł skorzystać z mobilnego planetarium, które przeniesie go w odległe zakątki wszechświata bez wychodzenia z miasta.
To jednak nie wszystko organizatorzy zadbali o różnorodne warsztaty i prelekcje popularnonaukowe, które pozwolą zgłębić tajemnice kosmosu w przystępny sposób. Nie zabraknie również pokazów astronomicznych oraz wspólnych obserwacji Słońca, co stanowi doskonałą okazję do nauki i zabawy pod gołym niebem.
Nowoczesne technologie i rodzinne atrakcje w sercu Stargardu
Jednym z największych hitów wydarzenia będzie możliwość zwiedzenia Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) za pomocą gogli VR. To unikalna szansa, by poczuć się jak prawdziwy astronauta i zobaczyć przestrzeń kosmiczną z zupełnie innej perspektywy.
Bilety na wszystkie atrakcje można już nabywać online lub bezpośrednio w sklepiku Stargardzkiego Centrum Nauki. Organizatorzy zachęcają do wcześniejszego zakupu, aby uniknąć kolejek i mieć pewność udziału w wybranych zajęciach.
Dodatkowo warto odwiedzić nowo uruchomioną stronę internetową wydarzenia FILARY, gdzie znajdują się szczegółowe informacje dotyczące programu, zasad zwiedzania oraz dostępnych warsztatów. To miejsce, które pomoże zaplanować weekend pełen kosmicznych przeżyć dla całej rodziny.
Opierając się na: Urząd Miejski w Stargardzie
Ostatnie Artykuły
![[PIŁKA NOŻNA] Polski Cukier Kluczevia Stargard – Cartusia Kartuzy 2:1 w 29. kolejce Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II)](/images/mecz/thumbnails/polski-cukier-kluczevia-stargard-cartusia-kartuzy-01052026-21.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Polski Cukier Kluczevia Stargard – Cartusia Kartuzy 2:1 w 29. kolejce Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II)
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II) – 29. kolejka: Unia Swarzędz – Błękitni Stargard 0:0](/images/mecz/thumbnails/unia-swarzedz-blekitni-stargard-01052026-00.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II) – 29. kolejka: Unia Swarzędz – Błękitni Stargard 0:0

Cztery psy i pięciu policjantów w Stargardzie - tak tropią sprawców

Gry planszowe jako pomysł na kreatywną rozrywkę bez telefonu

W Stargardzie policjanci znaleźli w bidonie ponad 42 gramy amfetaminy

Dwie pijane jazdy w jedną niedzielę - policja zatrzymała auto i prawo jazdy

Bicie na Wyszyńskiego skończyło się aresztem dla 36-latka

Linia 13 pojedzie przez Przedwiośnie. MPK wprowadza nowy rozkład

W Stargardzie wizytę po paszport da się umówić bez czekania w kolejce
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II), 28. kolejka – Elana Toruń – Polski Cukier Kluczevia Stargard 1:1](/images/mecz/thumbnails/elana-torun-polski-cukier-kluczevia-stargard-25042026-11.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II), 28. kolejka – Elana Toruń – Polski Cukier Kluczevia Stargard 1:1
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II) – Błękitni Stargard – Zawisza Bydgoszcz 2:3](/images/mecz/thumbnails/blekitni-stargard-zawisza-bydgoszcz-25042026-23.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II) – Błękitni Stargard – Zawisza Bydgoszcz 2:3

Samorządowcy włożyli ręce w ziemię. W Dobrzanach ruszyły nowe nasadzenia lasu

Pies w opłakanym stanie - policja odebrała go z mieszkania w powiecie stargardzkim

