Paczki do Niemiec — bezpieczna i ekspresowa dostawa do Twoich bliskich. Jak ją zorganizować?

Coraz więcej osób ma bliskich, którzy wyemigrowali do naszych zachodnich sąsiadów. Dzięki temu, paczki do Niemiec kursują często, a ich koszt jest niewielki. Najszybciej do adresata dotrze przesyłka ekspresowa. Sprawdzamy, jakie firmy kurierskie dostarczają paczki do tego kraju oraz jak długo trwa dostawa standardowa i priorytetowa.

Branża kurierska bez przerwy wprowadza nowe rozwiązania, które czynią wysyłanie paczek szybszym i wygodniejszym. Obecnie dostawa do krajów UE przebiega niemal równie prędko, co przesyłek krajowych. Oczywiście, wszystko zależy od kraju docelowego oraz wybranej formy wysyłki. Jeśli zależy Ci na czasie, dobrym rozwiązaniem będzie paczka ekspresowa. Pytanie, czy usługa zawsze jest warta swojej ceny, zwłaszcza w przypadku dostaw do sąsiadujących z Polską krajów.

Nadanie paczki do Niemiec krok po kroku

Proces nadawania przesyłki do krajów UE przebiega podobnie jak paczki krajowej. Wszystko za sprawą strefy Schengen, która zdjęła obowiązek przeprowadzania kontroli celnych na granicach należących do niej państw. Podejrzane przesyłki nadal mogą zostać prześwietlone, dlatego warto sprawdzić, czy nadawane przez Ciebie przedmioty nie znajdują się na liście towarów zakazanych.

Zanim zamówisz kuriera, należy spakować paczkę. Na podstawie jej wymiarów i wagi zostanie wyliczona cena za usługę. Zadbaj o solidne opakowanie i zabezpieczenie przedmiotów w środku, zwłaszcza jeśli są kruche. Możesz użyć do tego folii bąbelkowej, papieru lub ekologicznych pianek rozpuszczalnych w wodzie.

Po zapakowaniu przesyłki musisz zmierzyć każdy bok i wpisać wartości w odpowiednich polach formularza na stronie kuriera lub pośrednika. Najważniejsza pozostaje waga — na jej podstawie firmy kurierskie odróżniają paczki standardowe od niestandardowych.

Następnym krokiem jest wpisanie danych adresowych, wybranie ewentualnych usług dodatkowych i sfinalizowanie zamówienia. Po opłaceniu usługi otrzymasz na maila etykietę nadawczą, którą należy wydrukować i nakleić na paczkę.

Jakiego kuriera do Niemiec wybrać?

Przesyłki zagraniczne potrafią mieć skrajnie różne ceny w zależności od firmy kurierskiej. Zanim nadasz przesyłkę, warto porównać jej koszt u kilku kurierów. Idealnym narzędziem będzie portal ShipCenter, na którym możesz zamówić wysyłkę paczki do Niemiec u największych przewoźników.

Po wpisaniu detali dotyczących Twojej przesyłki formularz przeprowadza natychmiastową wycenę i wyświetla ofertę każdego z nich. Zapewne zastanawiasz się, dlaczego różnice potrafią wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Jeśli wykupisz ekspresową przesyłkę do Niemiec, wzrost ceny jest zrozumiały. Jednak w rzeczywistości opcja przyspiesza dostawę tylko o 1 dzień roboczy, co w przypadku kraju położonego tak blisko niewiele zmienia. Z kolei znaczne różnice cen pomiędzy paczkami standardowymi często wynikają wyłącznie z renomy spedytora lub wyższej jakości obsługi.

Ile dni idzie przesyłka do Niemiec?

Dlaczego usługa ekspresowa ma sens jedynie w przypadku bardziej oddalonych państw? Ponieważ czas dostawy standardowej paczki wynosi od 1 do 3 dni roboczych. Przesyłka ekspresowa potrafi kosztować trzykrotnie więcej niż tradycyjne nadanie, a odbiorca otrzyma przedmiot niewiele szybciej. Oczywiście, bywają pilne sytuacje, w których nie ma innego wyjścia. Jeśli prowadzisz sklep internetowy, warto umożliwić klientom wybór opcji ekspresowej.

Kurierzy bez przerwy wdrażają rozwiązania, które mają na celu przyspieszenie dostaw zagranicznych. Być może wkrótce przesyłki do naszych zachodnich sąsiadów będą docierały jeszcze szybciej. Warto śledzić trendy i polować na najlepsze okazje.