Alkomat do firmy. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Przy zakupie alkomatu dla firmy należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników. Pierwszym i najważniejszym jest wskaźnik dokładności urządzenia. Ważne jest, aby wybrać urządzenie, które zostało przetestowane i okazało się, że jest dokładne. Alkomat od dawna jest standardowym narzędziem do określania poziomu trzeźwości ludzi. Jednak wciąż trwa debata na temat tego, czy te alkomaty są niezawodne. Jeśli chodzi o DUI, alkomaty są ważnym narzędziem, które może pomóc ratować życie. Urządzenia te są zwykle używane przez funkcjonariuszy organów ścigania do pomiaru zawartości alkoholu we krwi podejrzanego, co pomaga ustalić, czy należy go aresztować.

Prawo pracodawcy kontra prawo pracownika.

Chociaż istnieje prawo, które zapewnia pracodawcom pewien poziom bezpieczeństwa, niektórzy pracownicy mogą nie być świadomi stopnia, w jakim są objęci ochroną. na dzień dzisiejszy niestety nie ma takiego prawa, które pozwalałoby pracodawcy na wyrywki i bez podania przyczyny sprawdzić stan trzeźwości pracownika. W dużych zakładach pracy kiedy dochodzi jednak do takiej sytuacji, pracownicy dla świętego spokoju zgadzają się na badania trzeźwości. Każdy ma jednak prawo odmówić, to może się wydać jednak podejrzane, do tego narażamy się na gniew przełożonego i dodatkowe czynności sprawdzające, takie jak wezwanie policji. Jeżeli pracownik odmówi badania alkomatem, pracodawca ma prawo mieć podejrzenie, że pracownik nie jest całkiem trzeźwy. W tym momencie pracodawca może wyciągnąć dodatkowe obostrzenia, jak nie wpuścić pracownika na miejsce pracy, wezwać policję, a gdy badanie się potwierdzi ukarać go kara finansową lub naganą.

Wraz ze wzrostem liczby kierowców na drogach potrzebne są środki bezpieczeństwa, które zmniejszają ryzyko dla kierowców i innych użytkowników dróg. Używanie alkoholu jako mechanizmu radzenia sobie jest obecnie jedną z głównych przyczyn wypadków. Może to prowadzić do znacznego stresu u osób wokół nich.

Wybór alkomatu dla częstych testów pracowników.

Przenośne alkomaty są łatwe do noszenia i mogą być używane do więcej niż jednego celu. Ponieważ nie potrzebują baterii, mogą działać dłużej bez konieczności wymiany. Są również dostępne w wielu kolorach, dzięki czemu ludzie mogą wybrać własne preferencje dotyczące tego, jaki kolor będzie im najbardziej odpowiadał. Na rynku znajdziemy alkomaty z sensorem elektrochemicznym i półprzewodnikowe. W przypadku, kiedy mamy zamiar badać dużą grupę ludzi kilka razy dziennie (przy różnych zmianach), warto zainwestować w stabilny alkomat elektrochemiczny. Z pewnością należy zrezygnować z tych z ustnikiem, gdyż będziemy musieli często dokupować konieczne akcesoria.

Bez względu na to jaki alkomat wybierzemy, należy zawsze pamiętać o corocznej kalibracji alkomatu, której koszt to około 55zł na neomaniak.pl.

Kalibracja pozwoli na przeprowadzenie skutecznego testu i otrzymanie wiarygodnego wyniku. Zapobiegnie to wpuszczeniu nietrzeźwego pracownika na zakład lub przeciwnie, oskarży pracownika o niedopuszczalny stan.